Публікації

Показано дописи з березень, 2024

Як зробити свою українську вишуканою та милозвучною?

Зображення
Правило 1- не наближайте и до і, кажіть трохи, роки, листки Правило 2- не оглушуйте дзвінкі, вимовляйте їх чітко в кінці   складу та слова дуб, дід, ріг,привіз Правило 3- звук ч завжди твердий, не кажіть[хочю чяй чюєш], треба говорити- хочу, чай, чуєш Правило 4- буква щ завжди позначає 2 звуки- шч. Тому вимовляйте їх коротко й чітко- щастя, дощ Правило 5- звук [ в] у кінці слова й перед приголосним наближається до [у]  [знау],[воук] Говоріть повнозвучно, чітко!  

У назвах небесних тіл, сузір’їв, галактик усі слова, крім родових найменувань (зоря, сузір’я, планета, галактика тощо) і порядкових позначень яскравості світил (альфа, бета, гамма тощо), пишемо з великої букви: Марс, Сату́рн, Юпі́тер, зоря́ Альтаїр́, сузір́’я Вели́кого Пса,гала́ктика Вели́ка Магелла́нова Хма́ра, а́льфа Мало́ї Ведме́диці, бе́та Терезів. Так само пишуться народні назви зоряних скупчень, сузір’їв і галактик: Кво́чка, Вели́кий Віз, Па́сіка, Чума́цький Шлях тощо.

Зображення

Найбільше " театральне" місто в Україні- це Київ, тут знаходяться 25 театрів.Щодо областей, то першість за Одеською – 10 театрів, Львівською – 9, Дніпропетровською – 8.

Зображення
Київський оперний театр  

Як правильно запрошувати.

Зображення
 

Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.

Зображення
    

Вітер північно- східний чи північно- західний? Або південно- західний,а, може, південно- східний? Синоптики, напевно, знають, а от пишуться ці складні прикметники на позначення проміжних сторін світу через дефіс.

Зображення
 Синоптики прогнозують вітер південно- східний-  5-10 м/с.

Час дня має значення у конструкції вітання, тому, вітаючись зранку, вживайте родовий відмінок, а протягом дня - називний . Вся справа в мовній традиції. Вітайтеся правильно- будьте освіченими!

Зображення
 

Українською мовою потрібно казати: вибачте мені, вибачте нам, перепрошую, прошу вибачення тощо.

Зображення
 

Душевний спокій настає, коли ваше життя протікає в гармонії з істинними принципами та цінностями( С.Кові)

Зображення

Виявляється, що слово "мрія" виникло в пошевченківську добу. Його створив для української мови письменник Михайло Старицький. Звичайно, так майстерно й філігранно викувати слово можна тільки на злеті поетичного натхнення. Пригадаймо перші кроки цього слова. Це було так: Михайло Старицький написав вірш, який присвятив матері Лесі Українки Олені Пчілці. Новостворене слово припало до душі письменниці й зазвучало в її поезіях. Зусиллям двох поетів – Михайла Старицького й Олени Пчілки – слово "мрія"зійшло на багатобарвній ниві української мови, заквітло, зачарувало нас своєю красою.» Іван Вихованець" Таїна слова"

Зображення
 

Успіх починається з мрії- крихітної ідеї, яка з часом розквітає у щось прекрасне. МРІЙ НЕСТРИМНО! (Д. Браун)

Зображення
 

Ліна Костенко: І якби на те моя воля, написала б я скрізь курсивами: — Так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими!

Зображення
 

Кольорові миші від Ліни Костенко

Зображення
 Вночі їм сняться миші кольорові. Од тих мишей немає нам життя! Тоді суддя в судейській чорній  мантії сказав: — Життя — це справа без гарантії

Без Ліни Костенко ніяк

Зображення
Любіть травинку, і тваринку, і сонце завтрашнього дня, вечірню в попелі жаринку, шляхетну інохідь коня. В епоху спорту і синтетики людей велика ряснота. Нехай тендітні пальці етики торкнуть вам серце і вуста.  

Ще трохи від Симоненка

Зображення
 

Національний тиждень читання поезії

Зображення
Ти знаєш,що ти - людина? Ти знаєш про це чи ні? Усмішка твоя - єдина! Мука твоя - єдина! Очі твої - одні!  

Розгляньте ілюстрації .Який твір вони вам нагадують і чому?

Зображення
 

Народною піснею стала поезія Василя Симоненка "Лебеді материнства". Материнське благословення, на думку В. Симоненка, — це можливість пізнати кохання, дружбу, родинне щастя. Вибір їх залежить від людини. У житті є величини духовні, незмінні. Такими є мати і Батьківщина. Великий гріх зректися їх.

Зображення
 

Ліна Костенко "Крила"

Зображення
 А й правда, крилатим ґрунту не треба. Землі немає, то буде небо. Немає поля, то буде воля. Немає пари, то будуть хмари. В цьому, напевно, правда пташина… А як же людина? А що ж людина? Живе на землі. Сама не літає. А крила має. А крила має! Вони, ті крила, не з пуху-пір'я, А з правди, чесноти і довір'я. У кого – з вірності у коханні. У кого – з вічного поривання. У кого – з щирості до роботи. У кого – з щедрості на турботи. У кого – з пісні, або з надії, Або з поезії, або з мрії. Людина нібито не літає… А крила має. А крила має!  

Ліна Костенко, до якого вірша ця ілюстрація?

Зображення
 

Вітаємо сусідів

Зображення

Як правильно писати назви вулиць

Зображення
 

До 210- річчя Шевченка

Зображення
 

Трохи ідей від Тараса Шевченка

Зображення
 

До 210- річчя Т.Г.Шевченка

 

Розгадайте кросворд за віршем "Зоре моя вечірняя"

https://wordwall.net/ru/resource/68822221  

Цей вірш вважається перлиною української та світової ліричної поезії.«Садок вишневий коло хати…» вперше надрукували 1859 року під назвою «Вечір " »

Зображення
 

Мультфільм "Садок вишневий коло хати" Шевченко Т.Г.

Зображення

Пластиліновий мультик-анімація на вірш Т.Г. Шевченка "Зоре моя вечірняя"

Зображення

Найвідоміші твори Т.Г.Шевченка.1.Уривок з поеми "Княжна"(це соціально-побутова поема Тараса Шевченка 1847—1848 років, написана в Орській фортеці)

Зображення